Kalenji sprawdza się w sporcie i na co dzień! Sprawdzamy damskie buty sportowe

Aktywność fizyczna wśród kobiet staje się coraz popularniejsza. Kobiety doceniły zalety ruchu jakimi są redukcja stresu, obniżenie wieku biologicznego czy korzyści zdrowotne. Dominującą motywacją w większości przypadków jest jednak chęć poprawienia lub zachowania atrakcyjnego wyglądu, czyli szczupłej i smukłej sylwetki czy dobrej kondycji skóry! Najpopularniejszą dyscypliną uprawianą przez płeć piękną jest bieganie! Nic w tym dziwnego, nie potrzebujesz wiele! Wystarczą wygodne buty sportowe damskie! I właśnie w odpowiedzi na taką potrzebę odpowiedziała marka Kalenji!

Buty sportowe Kalenji – buty na każdą minutę twojego biegu!

Marka Kalenji oferuje szeroki wachlarz obuwia sportowego przeznaczonego do biegania. Produkty można kupić w każdym sklepie sieci Decathlon oraz na stronie internetowej sklepu. Kalenji posiada w swojej ofercie buty damskie sportowe przeznaczone dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, ale również dla osób średnio zaawansowanych. Niewygórowana cena sprawia, że stosunek ceny do jakości jest naprawdę atrakcyjny, a na ich zakup może sobie pozwolić niemal każdy. Najtańszy model to wydatek rzędu około 50 złotych. Porównując ceny innych producentów są to naprawdę tanie buty sportowe. Jest to oczywiście podstawowy model, jednak zdecydowanie wystarczający dla osoby początkującej.

Co wyróżnia markę Kalenji i sprawia, że buty są idealne dla kobiet kochających bieganie? Obuwie sportowe damskie utrzymane jest w klasycznej, kobiecej kolorystyce bieli, czerni, szarości i pastelowych odcieni. Producent gwarantuje odpowiednie trzymanie stopy, amortyzację, lekkość, miękkość i dobrą przyczepność. Czyli wszystko to, co niezbędne i co sprawi, że trening biegowy będzie przyjemnością!

Oczywiście buty sportowe damskie marki Kalenji mogą być również wykorzystywane w codziennych stylizacjach! Możesz założyć je do sportowego stroju jadąc z dziećmi na rower czy idąc ze znajomymi na spacer!

Dlaczego wygodne buty do biegania są tak ważne?

Buty sportowe to jedna z ważniejszych rzeczy dla biegacza. Oprócz nich liczą się tylko chęci motywacja i dobra pogoda! Obuwie sportowe dla kobiet uprawiających bieganie powinno być dobrane do nawierzchni, warunków atmosferycznych oraz kształtu i rozmiaru stopy. Dlaczego jest to tak ważne?

  1. Komfort

Odpowiednio dobrane buty zapewniają komfort i wygodę! Trudno się z tym nie zgodzić. Uwierające, ocierające, zbyt ciasne lub za luźne buty mogą być dużym utrudnieniem w trakcie treningu.

  1. Zdrowie

Źle dobrane obuwie sportowe damskie może być przyczyną poważnych kontuzji w trakcie treningu np. skręcenia stawu skokowego czy poślizgnięcia. Wpływ butów sportowych na zdrowie biegacza jest ogromy. To one odpowiadają za prawidłowe ułożenie stopy w trakcie biegu, co potem przekłada się na poprawne ułożenie całej sylwetki i postawę biegacza!

  1. Bezpieczeństwo

Mało który z początkujących biegaczy zdaje sobie sprawę jaką rolę odgrywają buty sportowe dla bezpieczeństwa! Kupując obuwie do biegania należy od razu określić na jakiej nawierzchni będą wykorzystywane. Zbyt mały i płaski bieżnik w trakcie biegu po mokrej śliskiej powierzchni może doprowadzić do poślizgnięcia i poważnych kontuzji!

Profesjonalni biegacze przykładają ogromną wagę do wyboru obuwia biegowego. Nie znaczy to jednak, że początkujący biegacz powinien trenować w trampkach! To jak zaczniesz na początku przełoży się na sukcesy treningowe i motywację w trakcie przyszłych treningów!

Poprzedni artykułDlaczego warto wprowadzać do diety starszaka mleko modyfikowane?
Następny artykułDlaczego tak chętnie chodzimy do wróżki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj