Jak oszczędzać pieniądze?

Jak oszczędzać pieniądze? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Prawda jest taka, że większość z nich spokojnie może oszczędzać, ale nie wie jak się do tego zabrać. Pamiętajmy bowiem, że wystarczy jedynie mieć stałe (nawet niewielkie) ale regularne dochody, by móc zaoszczędzić na przykład na wymarzone wakacje, samochód, czy w dłuższej perspektywie nawet na emeryturę.

Oszczędzanie należy zacząć od założenia konta oszczędnościowego. Oczywiście, możemy trzymać też pieniądze w przykładowej skarpecie, ale tam nie naliczą nam się odsetki. Poza tym, taką gotówkę zawsze możemy zgubić, bądź może ona zostać nam po prostu skradziona, bądź nawet ulec zniszczeniu. W banku nie mamy takiego ryzyka, ponieważ wszystkie banki posiadają gwarancję nawet do kilkuset tysięcy euro. Jeżeli nie mamy tak dużych oszczędności. nie musimy się o nie martwić.

Oszczędzanie warto rozpocząć od przelewania niewielkich kwot na konto oszczędnościowe. Niech będzie to na początek 5, 10, albo najlepiej 20% naszych miesięcznych przychodów. Po roku takiego oszczędzania, mamy już kilka tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć bankowe odsetki, które co prawda nie są w dzisiejszych czasach zbyt duże, ale dodatkowe kilkadziesiąt złotych rocznie może stanowić dla nas miły prezent, który możemy przeznaczyć na przykład na wyjście do kawiarni, lub po prostu dalsze oszczędzanie. Po kilku latach takiego odkładania pieniędzy będziemy mieli już kilkanaście tysięcy złotych, które można wykorzystać na przykład do otwarcia własnego biznesu. Warto oszczędzać, bo kilka lat to nie tak długo, a regularnie odkładając nawet niewielkie sumy, możemy nauczyć się jak oszczędzać pieniądze.

Poprzedni artykułPierwsze książki dla dziecka, jakie wybrać?
Następny artykułPierwszy smoczek, jaki wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj