Wizyta położnej krok po kroku

Ciąża i poród to okres znany wielu kobietom. Wszystkie Panie, które już niedługo urodzą dziecko lub planują dopiero to zrobić powinny wiedzieć, że po porodzie czekają je wizyty położnej. W jakim celu i jak długo one trwają – zaraz postaramy się to wyjaśnić.

Pierwsza wizyta

Pierwsze spotkanie z położną nastąpi kilka dni po powrocie ze szpitala do domu. Na ogół ten okres nie przekracza pierwszych 7 dni. Sama pierwsza wizyta nie trwa długo. Położna sprawdza stan dziecka. Może również podpytać mamę o karmienie Maluszka. Co jest również bardzo ważne to fakt, czy położna sprawdzi stan zażółcenia się skóry. Jeżeli sama tego nie zrobi, to koniecznie trzeba jej o czymś takim przypomnieć.

Kolejne spotkania z położną

Następne spotkania Wasze z położną mogę nie różnić się zbytnio od pierwszej wizyty. Ona nadal będzie sprawdzała jak dziecko się rozwija, czy przybiera na wadze, czy też nie. Położna jest również osobą, która musi zadbać o samą mamę dziecka. Dokładnie będzie sprawdzała, czy rana w kroczu po porodzie się dobrze goi lub też czy cięcie na brzuchu po cesarskim cięciu również się ładnie goi. Są to intymne badania, jednak dla własnego dobra lepiej się na nie zgodzić.

Poprzedni artykułKarmienie piersią, co warto wiedzieć?
Następny artykułCechy prawdziwej kobiety i damy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj